טיפול פסיכולוגי בתל אביב

טיפול פסיכולוגי בתל אביב

טיפול פסיכולוגי יכול להתאים לכמעט כל אחד ואחת מאתנו.

גם אם הכול "כשורה" ואיננו חשים צורך מידי להיוועץ עם איש מקצוע במסגרת טיפולית, הרי שעצם איוורור רגשות במהלך שיחה שכזו, המפגש עם העצמי בנוכחות אדם אמפטי ולא שיפוטי אשר מקשיב לנו, נסיון עיבוד נוסף של חוויות אשר עד כה נותרו די גולמיות, וקבלת כלים להתמודדות יעילה עם מצבים מאתגרים באמצעות פסיכו-חינוך ותרגול— כל אילה יכולים להוביל לשורה של תהליכים, פנימיים וחיצוניים כאחת, אשר ישפרו את איכות חיינו ללא הכר.

יש מי שרואה בהגעה לטיפול פסיכולוגי מעין אבן דרך לא רצויה. אך אם נודה על האמת לאמיתה, בצל מציאות שעלולה להביא עמה תרחישים קשים שונים, סביר שכולנו נמצא עצמנו לפחות פעם אחת בחיים בסיטואציה בה טיפול פסיכולוגי עשוי לסייע לנו להשיב את האיזון הפנימי האבוד, לעשות סדר ברגשות הגועשים, ואף לעזור לנו לשאת אותן טוב יותר, מבלי שנהיה מוצפים רגשית.

למידע אודות טיפול פסיכולוגי בתל אביב:

סוגי טיפול פסיכולוגי

בקליניקה שלי שברמת אביב, אני שואפת לקיים את המפגשים בסביבה נעימה ומאפשרת. ככל שהטיפול הופך להיות מעין בית רגשי עבור המטופל/ת, נוצרים התנאים בכדי לפענח ולהבין טוב יותר את היחסים האינטימיים המורכבים הקיימים בין גוף ונפש, יחסים שמשפיעים אחד על משנהו באופן דו-כיווני, בין במודעות ובין אם לאוו.

טיפול פסיכולוגי צריך להתחיל מבפנים, מתוך ההבנה כי ניתן לשפר את איכות החיים, שאם נתכוונן לכך, באפשרותנו לקחת את הבחירה בידינו ולהרגיש טוב יותר.

סוגי הטיפול הפסיכולוגי בהם אני מתמקדת כוללים:

טיפול פסיכולוגי SE – Somatic Experiencing (החוויה הסומטית) – שיטה זו יוצאת מתוך נקודת הנחה שהגוף זוכר הכל ושחוויות העבר משפיעות על הפיזיולוגיה שלנו ועל יחסי הכוחות והתפקוד של שלשת ענפי מערכת העצבים האוטונומית (sympathetic, ventral vagal, dorsal vagal). 

הגוף שואף לאיזון, אך תופעות של חוסר ווסות מערכת העצבים האוטונומית הן שכיחות מאד ורובנו חווים אותם במהלך היום יום. לדוגמא, אדם יכול לקום בבוקר כשחש טוב, אך בזמן שנוסע לעבודה נכנס למצב של סטרס עקב התנהגות נהג/ים אחר/ים על הכביש. שיטת הטיפול המכונה SE מקנה כלים, אותם מתרגלים בפגישה, שמאפשרים לנו להשאר באזור הבטוח שלנו, המאופיין ע״י רוגע וכן תחושת חיבור (social engagement or connectedness) לזולת.

טיפול פסיכולוגי EMDR – שיטה זו משלבת דיבור עם גרייה דו צדדית של המוח —לרוב באמצעות תנועות עיניים או tapping—על מנת להשלים את העיבוד האדפטיבי של חוויות שננעלו במוח בצורה לא מעובדת.

טיפול פסיכולוגי דינמי – שיחות אשר לעתים מאשפרות יצירת מאזן כוחות חדש בין כוחות שונים בנו, דבר המאפשר הקלה סימפטומטית ושנויים ארוכי טווח ביכולת ההתנהלות הרגשית שלנו בחיינו ובקשרים הבינאישיים שאנו יוצרים.

ד"ר רות שידלו, טיפול פסיכולוגי בתל אביב, טל': 03-6418240, דוא"ל: ruthshidlo11@gmail.com